A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Senegal - Diskuze

Původní dotaz

Senegal -Hotel ROYAL DECAMERON BAOBAB

25.09.2013 12:24:49 | pindruskaP
pindruskaP
Zdravím!
Exim letos poprvé má v nabídce Senegal. Jak tak koukám, tak sem zatím žádný cestovatel nic o této zemi nenapsal...
Prosím, máte už někdo zkušenosti s touto zemí???
Chystáme se na Vánoce do hotelu ROYAL DECAMERON BAOBAB a rádi bychom i na výlety..
Pokud máte někdo nějaké poznatky, budu ráda za jakékoliv info ;-)
Díky ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
18.09.2018 12:46 78.98.21.***
Re: Senegal - hotel ROYAL DECAMERON BAOBAB  

Sprievodcu, ktorý ponúka výlety nájdete za reštauráciu na brehu lagúny.

:-) :-) :-)

Neregistrovaný uživatel
18.09.2018 10:59 77.92.205.***
Senegal - hotel ROYAL DECAMERON BAOBAB  

Dobrý den, tak vzhledem k tomu, že informace o Senegalu zajímá více lidí, tak píši sem. Pokud někoho zajímá ještě něco více, napište mi klidně na můj e-mail nemcova@moleda.cz
Výlety se dají pořídit za eura jak přímo u delegáta (např. celodenní výlet do Dakaru, na Ostrov otroků a k Růžovému jezeru stojí 75 Eur na osobu - informace naleznete na stránkách Exim tours, my jsme u místního super průvodce již níže zmiňovaného Youssou Badji po smlouvání platili 50 Eur, dítě polovic). Výlety naleznete také na Eximu. My jsme rozhodně jeli na půldenní výlet na safari, stálo to za to. Za tyto peníze myslím, safari nikde nepořídíte. Navíc rezervace Bandia je 15 km od hotelu. Pak jsme se vydali do Dakaru, tady nás jen malinko zklamalo Růžové jezero, ale zase nás nadchlo ježdění v písečných dunách a hlavně na břehu Atlantiku. To už se v Evropě taky moc nezažije. Cestou jsme navíc bloudili po místních dědinkách, takže jsme si užili místní atmosféru s nádhernými baobaby, vesničkami, domorodci a světe div se i krásnou dálnici. Nádherný suvenýr jsme si dovezli přímo živý baobab koupený na místním trhu. Dá se vypravit do vesničky, na tržiště po pláži i po cestě. Je to bezpečné, jen se člověk musí připravit na jejich stálé nabízeče. Ale chodila jsem s 12letým synem bez peněz a bylo to v pohodě. Trezor ani ledničku jsme nevyužili, ale pokud chcete chladit slivovici a vodu, tak lednička stojí za to. Přinesou Vám ji na pokoj klidně i později až se rozmyslíte za 2 Eura na den. My jsem se bez ní obešli. Na pláži jsme se koupali i s vlnami, protože to máme rádi, ale mám takový dojem, že někdo psal, že v prosinci je Atlantik studený. My jsme ho měli 28°C, takže paráda. Jinak bazény jsou přihřívané. A také pozor na to, že v prosinci, lednu a únoru je pro ně největší sezóna, my jsme byli jakoby mimo sezónu, takže jsme měli prázdnou pláž i zadní bazén. Vezla jsem více Eur, abych měla na výlety a dalo se s nimi platit bez problémů všude. Jen jsem vyměnila 30 Euro (dostala jsem cca 20.000 západoafrických franků na recepci, na nákupy na tržišti. Nejsme příznivcem suvenýrů, takže nic takového nekupujeme, ale líbily se mi tam nějaké dřevěné nástěnné věci, údajně některé masky mají i historickou hodnotu a jsou dovezeny z jiných částí Afriky. Baobaby jsme přivezli v PETkách v odbavaném kufru, spoustu účastníků zájezdu si dovezlo i velké mušle, které se dají najít na plážích mimo hotel, kde se ráno uklízí.
Nestihli jsme celodenní výlet na ostrovy Saloum, zato jsme si s Youssou domluvili půldenní rybaření s místními a to bylo taky fajn. Velmi autentické zážitky a naši chlapi rybáři si zachytali s dětmi - kluci 4+6.třída. Kontakt na Youssou klidně pošlu je možno se s ním spojit na WhatsApp i na fb i na e-mailu. Je velice milý, přátelský, poctivý, dochvilný, ... prostě spokojenost. A ještě máme dobrý pocit, že jsme podpořili místní komunitu. Dá se najít i na trip advisoru pod svým jménem Youssou Badji!

Neregistrovaný uživatel
16.09.2018 18:19 37.48.50.***
Re: Senegal  

Ahoj! Hlavne by nas zajimaly vylety, ktere stoji za to a jejich ceny. Da se nakupovat u prodejcu za eura? Co se da koupit jako hezky suvenyr? Muzeme bez obav sami do nejblizsiho mesta nebo vesnice? Jsou mista na plazi kde se da koupat i kdyz jsou vlny? Vyuzili jste lednicku a trezor? Je toho hodne, budeme radi za kazdou informaci. :-) A. + P.

Neregistrovaný uživatel
14.09.2018 16:17 77.92.205.***

Jaké informace byste si představovala? Co Vás zajímá nejvíc?

Neregistrovaný uživatel
11.09.2018 18:13 37.188.184.***

Ahoj! Jedeme s manželem na vánoce do Baobabu. Od 19.12. - 26.12. Budeme vděčni za každou radu, případně za společnost na výletech Nejsme jazykově vybaveni pro tuto destinaci, tak trochu děláme starosti.
Ahoj! Alena a Petr
alusakova@seznam.cz

Neregistrovaný uživatel
31.08.2018 18:07 195.113.123.***

Dobrý den,můžete mi zaslat prosím bližší informace.děkuju.estrellita@centrum.cz

Neregistrovaný uživatel
29.08.2018 15:29 77.92.205.***
Senegal - hotel ROYAL DECAMERON BAOBAB pobyt 21 - 29.8.2018  

Dnes jsme se vrátili z úžasného pobytu na tomto kouzelném místě Afriky. Všechna kladná hodnocení mohu jen potvrdit a opravdu doporučit domorodého průvodce Youssou (youdjione@gmail.com), na fb Youssou Badji komunikuje v angličtině, francouzštině a určitě něco i v češtině a myslím, že i další jazyky nebudou problém. Dá se s ním snadno domluvit schůzka před hotelem a na místě domluvit všechny podrobnosti o výletech. Všichni domorodci ho znali. Procvičili jsme si naše jazykové a komunikační schopnosti, viděli jsme kousek pravé i turistické západní Afriky. Všechny výlety (Bandia, Dakar, Růžové jezero, Ostrov Gorée i rybaření s domorodci na moři) byly naprosto skvělé a vždy něčím překvapily.
Hotel je parádní, příjemné ubytování, jídlo, bazény i pláž, a samozřejmě také lidé. Počasí bylo příjemné, přes den 30°C, v noci někdy i zapršelo. V okolí je co vidět i zažít. Doporučuji všem, ať nesedí doma a nebojí se. Nám se také nic zlého nepřihodilo, ani žádné očkování navíc jsme nepotřebovali. Cestovali jsme s 12ti letým synem a všichni jsme si to náramně užili a zase se ve zdraví vrátili.

Neregistrovaný uživatel
28.08.2018 19:33 88.101.152.***

Dobrý den,můžeme se spojit přes email alcahorova@seznam.cz.
My letíme 21.12.2018 také na 16 dní.Díky <3 <3 <3

Neregistrovaný uživatel
25.08.2018 15:48 86.61.141.***

Dobrý den měla bych zájem o nějaké informace. Prosím ozvěte se mi na petranovakova90@email.cz

Děkuji

Neregistrovaný uživatel
21.07.2018 09:31 188.175.62.***
Tip na místního průvodce  

Aktuálně jsme se vrátili z hotelu Royal Baobab a kdo chce zažít opravdový Senegal, mohu vřele doporučit ochotného a spolehlivého místního průvodce (s licencí) jménem Youssou. Kromě "povinných" cílů jako rezervace Bandija či Růžové jezero je Vás ochoten vzít kamkoliv, ale hlavně cestou necestou, senegalským venkovem, na místní tržiště či nepopsatelný rybí trh v MBour. Zajímavě a po celou cestu vypráví, základní výklad je sice v angličtině, ale umí mnoho slov i těžkých slovních spojení česky, stále má chuť se češtině učit (cestou jsem mu dávali lekce z ČJ) a tipnul bych, že příští sezónu už se domluví sám. Časově se Vám zcela přizpůsobí a jen pro samozřejmou úplnost jsou jeho ceny výrazně nižší než výlet přes CK. Kontaktovat je asi nejlépe e-mailem (youdjione@gmail.com) a dohodnout se s ním schůzku u hotelu v konkrétní den a čas. Na místě pak domluvíte vše potřebné, žádnou zálohu předem nevyžaduje. Výlety nejsou "okrášleny" obchodními zastávkami a nic Vám nevnucuje. Skvělé, autentické a nezapomenutelné zážitky. Youssou děkujeme.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu